מחלקת הדרכה

נושא: ארץ ישראל
סוג פעילות: חומרי העשרהקטעים יפים
מתאים לגיל: נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה),
רמת פעילות: קלילה

עברנו את פרעה נעבור גם את זה…

מתאים ל: שבת, יום חול


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


אתחלתא דגאולה (סרטון)


יש לנו מדינה!(פעולה)


 


 


 


 


רק לפני 60 שנה הובילו את היהודים למותם כמו צאן לטבח. לא ארץ, לא צבא. רק לפני 55 שנה, שבע מדינות ערביות הכריזו מלחמה על מדינת היהודים הקטנה, רק בת מספר שעות. היינו אז 650000 יהודים נגד שאר העולם הערבי. לא צה"ל, לא חיל אויר נורא ואימתני. רק חבורה של אנשים קשוחים שאין להם לאן ללכת. זוכרים? לבנון, סוריה, עיראק, ירדן, מצרים, לוב, ערב-הסעודית – כולם תקפו בעת ובעונה אחת.


 


המדינה שהאו"ם "נתן לנו" הייתה מורכבת מ-65 אחוז מדבר והתחלנו אותה מאפס.


 


רק לפני 35 שנה נלחמנו נגד צבאותיהן של שלושת המדינות החזקות של המזרח התיכון ומחקנו אותם אז, במלחמת ששת הימים. נלחמנו, במשך הזמן, בקואליציות שונות של מדינות ערביות עם צבא מודרני ומשופע בכמויות עצומות של נשק רוסי-סובייטי ועדיין ניצחנו. היום יש לנו מדינה, צבא, חיל אויר חזק ומפואר, כלכלת היי-טק, המייצאת במיליארדים. אינטל – מיקרוסופט – איי.בי.אמ. מפתחים את העניינים שלהם כאן.


 


הרופאים שלנו זוכים בפרסים חשובים בתחום הפיתוח הרפואי. הפכנו את המדבר לארץ פורחת, מכרנו תפוזים, פרחים וירקות לכל העולם. ישראל שגרה לחלל את הלוויינים שלה! שלושה לוויינים ביחד! אנחנו נמצאים במקום טוב באמצע יחד עם: ארצות-הברית (250 מליון תושבים), רוסיה (200 מליון תושבים), סין (1.1 מיליארד תושבים) ועם אירופה: צרפת, אנגליה, גרמניה (עם 350 מליון תושבים) – המדינות היחידות בעולם ששיגרו משהו לחלל.


 


ישראל, היום, נמצאת במשפחת המעצמות הגרעיניות יחד עם ארה"ב, רוסיה, סין, הודו, צרפת ואנגליה. (אנחנו לעולם לא נודה בזאת, אבל כולם יודעים…)


 


לחשוב שרק לפני 60 שנה הובילו אותנו, בבושת פנים, בלי תקווה, למותנו. זחלנו מתוך האודים הבוערים של אירופה, ניצחנו במלחמותינו כאן עם קצת פחות מכלום, ובנינו לנו "אימפריה" מכלום.


 


מי זה, לעזאזל, ערפאת שיפחיד אותנו? שיבהיל אותנו? אתה מצחיק אותנו. עוד מעט נחגוג את חג הפסח ובואו לא נשכח על מה מדבר החג הזה: התגברנו על פרעה.


 


התגברנו על היוונים. התגברנו על הרומאים. התגברנו על האינקוויזיציה הספרדית. התגברנו על הפוגרומים הרוסיים. התגברנו על היטלר. התגברנו על הגרמנים. התגברנו על השואה.. התגברנו על צבאותיהן של שבע מדינות, התגברנו על סאדאם. אז תירגעו, חבר'ה, אנו נתגבר גם על אויבינו הנוכחיים.


 


לא משנה איזה חלק של ההיסטוריה האנושית תנסה, תחשוב על זה, בשבילנו, העם היהודי, מצבנו מעולם לא היה טוב יותר. לכן בואו נרים את ראשנו ונזכור: לא משנה איזו מדינה או תרבות שניסו להתעסק איתנו נכחדו, בעוד שאנו ממשיכים בדרכנו!!!


 


מצרים? מישהו יודע לאן נעלמה האימפריה המצרית?


היוונים? אלכסנדר מוקדון? הרומאים? האם מישהו היום מדבר לטינית?


הרייך השלישי? מישהו שמע איזה חדשות ממנו לאחרונה?


 


ותסתכלו עלינו. עם התנ"ך. מהעבדות של מצרים, אנחנו עדיין כאן, מדברים את אותה שפה, ממש כאן, ממש עכשיו.


הערבים עוד לא יודעים את זה, אבל הם ילמדו שיש רק אלוקים אחד.


כל זמן שנשמור על זהותנו, נהיה נצחיים.


אז סליחה שאיננו מודאגים, מקטרים, בוכים או פוחדים… העניינים כאן בסדר.


 


 


 


 


 


 


 


תיוג: אופטימיות יהודית, עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, סבלנות בתהליך, לא לפחד, אנחנו לא מפחדים, עם ישראל לא מפחד, עם ישראל לנצח, עם ניצחי, עם נצחי, אף אחד לא ניצח אותנו, אף אחד לא ינצח אותנו, אמונה, להאמין, ה' משגיח עלינו, יש השגחה פרטית, ה' שומר על עם ישראל, המצב בארץ, מדינת ישראל, המדינה שלנו.


 


 


 

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים

התהלך לפני והיה תמים

חומר העשרה, מה היה הניסיון של אברהם אבינו בברית המילה?
מי שקורא בשם ה' צריך לא לפחד מאיך שיסתכלו עליו.