מחלקת הדרכה

נושא: עבודת המידות
תת נושא: עבודת המידותעין טובהשמחה
סוג פעילות: סיפור או משלקטעים יפים
מתאים לגיל: גלעד-הראל (ג-ה), חב"ב (ט ומעלה), נווה-נחלה (ו-ח)
רמת פעילות: קלילה

אושר זה עניין של גישה

מתאים ל: שבת, יום חול


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


אם מצבי היה טוב יותר, הייתי שני אנשים..


זוויות ראיה שונות


 


 


 


גברת קשישה בת 92, קטנת קומה, זקופה וגאה, לבושה בהידור, בתסרוקת ואיפור מושלמים, למרות היותה כמעט עיוורת לחלוטין, הגיעה היום לבית האבות שבו אני עובדת.


בעלה מזה 70 שנים מת לא מכבר, ולכן היא נאלצה לעבור מביתה למעון החדש. לאחר שהמתינה שעות ארוכות במבואה של בית האבות, היא חייכה במתיקות כשאמרתי לה שחדרה מוכן.


בעודה צועדת באיטיות בעזרת ההליכון לעבר המעלית, תיארתי באוזניה את חדרה הקטנטן, ובכלל זה את וילונות הלולאה שנתלו על החלונות.


"אני אוהבת אותו," היא הכריזה בהתלהבות של ילדה בת שמונה שזה עתה ניתן לה צעצוע חדש.


"גברת ג'ונס, עוד לא ראית את החדר… חכי."


"אין לזה שום קשר," היא השיבה.


"אושר הוא דבר שמחליטים עליו מראש. השאלה אם אני אוהבת את חדרי או לא אינה תלויה באופן ארגון הרהיטים… אלא בדרך שבה אני מארגנת את מוחי. אני כבר החלטתי שאני אוהבת אותו… זו החלטה שאני עושה בכל בוקר כשאני מתעוררת. יש לי ברירה; אני יכולה לבלות את היום במיטה, להרהר בקשיים שגורמים לי חלקים מסוימים בגופי שאינם פועלים כשורה עוד, או לצאת מהמיטה ולהודות לכל החלקים שכן פועלים כשורה. כל יום הוא מתנה, כל עוד עיני פקוחות אתמקד ביום החדש ובכל הזיכרונות המאושרים שאגרתי… ברגע הזה בחיי."


 


 


 



 


 


תיוג: הכרת הטוב, ראית הטוב, ראיית הטוב, לראות את הטוב, עין טובה, הסתכלות אופטימית, אופטימיות, אושר, להיות מאושר, לבחור להיות מאושר, אושר הוא עניין של בחירה, לבחור לשמוח, לבחור להיות שמח, לא להתלונן, לראות את חצי הכוס המלאה, לשמוח במה שיש, איזהו עשיר השמח בחלקו, סיפור על שמחה בחיים.


 


 


 

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים

ערכה של מחמאה

"אֲנִי הַיּוֹם בֶּן 27, וְעַד הַיּוֹם אַף אֶחָד, אַף אֶחָד! לֹא אָמַר לִי שֶׁאֲנִי בֶּן אָדָם טוֹב"- מה כמה מילים טובות יכולות לעשות…

קושי או אתגר?(פעולה)

פעולה עוסקת בבניין האישיות.
החניכים ע"י משחק ושיח יבינו שניתן להתמודד, שכל קושי הוא אתגר לצמיחה והכל תלוי במחשבה ובעין טובה .