מחלקת הדרכה

נושא: אמונה
סוג פעילות: משחק
מתאים לגיל: גלעד-הראל (ג-ה), נווה-נחלה (ו-ח), חב"ב (ט ומעלה),
רמת פעילות: קלילה

קרב תרנגולות

 מתאים ל: יום חול, שבת


 


 


עמודים נוספים שיכולים לעניין אותך:


חבלי משיח


קשה להיות מוגבל (פעולה)


 


 


 


מהלך המשחק:


כולם עומדים באזור מסוים, כאשר כולם עומדים על רגל אחת, וידיים משולבות. כל אחד צריך לגרום לשאר חברי הקבוצה ליפול,


לפתוח את הידיים או להניח את שני הרגליים על הקרקע.


 


מסר(ים):
  1. הקב"ה ועולמו – הכרת הטוב: יש לנו צורך ומחויבות להודות לבורא על כל המתנות הטובות שנתן לנו: שיש לי שני רגליים, ושני ידיים, ובזכות כך אני עומד טוב ולא נופל.


  2. עם ישראל – לא לפחד: בכל דור רבים "עומדים עלינו לכלותינו", אך אנחנו צריכים לדעת הישאר עומדים וזקופים, בכדי שלא ניפול, ושלא ירמסו אותנו, וגם אם כן אנו צריכים לעבוד על כך שאם יפגעו בנו לא ניפול מייד אלא נעשה כל מאמץ שאנו יכולים כדי לא ליפול.


  3. אני – אני מוגבל: כל אחד ממנו הוא שונה מחברו ואף אחד לא באמת מושלם, אנו צריכים לדעת שלא רק מי שאנו רואים כל הזמן שישי לו מוגבלויות – הוא המוגבל, אלא גם לכל אחד ממנו יש מוגבלויות שונות שעל ידם כולם יכולים תמיד להפיל אותנו.


  4. אתגרי החיים – התמודדות עם שינויים: החיים האישיים שלכל אחד מאיתנו ובעיקר החיים הציבוריים של עם ישראל דורשים התמודדות מתמדת עם התייצבות מחדש מול שינויים. ההבדל בין מי ששינויים אלו מפילים אותו לבין מי שמתקדם כתוצאה מהם הוא האמונה וההכרה כי תמיד יש יכולת להתייצב מחדש ולא לפחד מתקופת ההתארגנות החדשה. חשוב לשאול את החניכים: באילו תחומים יש להם שינויים? מי יכול לתת דוגמה?…

 


  


 


תיוג: משחק, משחקים, בעלי מוגבלויות, להיות מוגבל, להבין את הקושי של האחר, כל אחד שונה, לכל אחד יש חסרון, עם ישראל, לעמוד מול אויבנו, לא לפחד מהאויבים, להיות חזקים נגד אומות העולם, הכרת הטוב, להכיר טובה.


 

קבצים מצורפים

לפעולה זו לא צורפו קבצים

פוסטים נוספים

ערב גשם

לכבוד החורף הקרב ותחילת שאילת גשמים- ערב מהנה לחניכים על גשם, מים ועוד!